НовиниСвіт

Apple і Google видалили зі своїх магазинів шкідливі додатки

Компанії Apple та Google оголосили про видалення низки шкідливих додатків зі своїх магазинів App Store та Google Play. Додатки, замасковані під корисні утиліти, фінансові сервіси та навіть ігри, фактично містили шкідливий код і загрожували безпеці користувачів.

Повідомляє видання TechCrunch

На думку експертів із кібербезпеки, видалені додатки збирали особисті дані без згоди користувачів, включаючи паролі, фінансову інформацію та історію перегляду. Інтегрували рекламне ПЗ (adware), яке перенаправляло користувачів на фішингові сайти. А також використовували бекдори для встановлення додаткового шкідливого ПЗ без відома власника пристрою.

Спеціалісти з кібербезпеки виявили підозрілу активність цих додатків, після чого повідомили Apple та Google. Після внутрішньої перевірки компанії підтвердили порушення політик безпеки та конфіденційності.

Apple наголосила, що видалені додатки порушували вимоги App Store щодо збору даних, а Google заявила, що програми мали небезпечні дозволи, які давали розробникам доступ до особистої інформації користувачів.

Нагадаємо, видання GALERA раніше повідомляло про санкції проти Zservers – російського хостинг-провайдера.

Back to top button