НовиниСвіт

Apple видалила з App Store застосунок ICEBlock після тиску уряду США

Компанія Apple прибрала з App Store застосунок ICEBlock та інші схожі програми, які дозволяли користувачам анонімно повідомляти про місцезнаходження агентів Імміграційної та митної служби США (ICE). Рішення було ухвалене після звернення адміністрації Дональда Трампа.

ICEBlock став вірусним навесні 2025 року — він дозволяв ділитися даними про помічених агентів ICE у межах 5 миль, зокрема описом їхнього одягу. Apple заявила, що видалила застосунки після звернення “представників правоохоронних органів” через нібито ризики для безпеки.

Генеральна прокурорка США Памела Бонді підтвердила, що її відомство вимагало від Apple видалення ICEBlock. За її словами, подібні застосунки “ставлять під загрозу життя федеральних службовців”.

Водночас журналісти перевірили трафік програми та встановили, що ICEBlock не збирав і не зберігав жодних персональних даних користувачів. Попри це, розробника застосунку Джошуа Аарона в липні попередили, що Мін’юст “уважно стежить” за його діяльністю.

Видалення ICEBlock відбулося на тлі загострення суспільних конфліктів навколо імміграційної політики Трампа, після того як у результаті стрілянини в одному з центрів ICE у Далласі загинули двоє затриманих.

Читайте також матеріал видання GALERA про те, що розробники масово інтегрують локальні AI-моделі Apple в iOS 26.

Back to top button