Австралійські криптоактивісти звинуватили медіа у викривленні фактів про біткоїн
Австралійська асоціація біткоїн-індустрії (ABIB) повідомила, що подала скаргу на ABC News після виходу матеріалу про падіння крипторинку, який, за словами активістів, містить “численні фактичні помилки” та демонструє “однобічний підхід”.
Відомо, що 2 грудня ABC News опублікувала аналітичну статтю про волатильність цифрових активів та розкритикувала корисність біткоїна. Автор тексту заявив, що:
“Біткоїн, створений Сатоші Накамото майже 18 років тому, так і не досяг своїх цілей і не має реальних сфер застосування”.
Автор публікації також назвав криптовалюту інструментом для “тих, хто діє в тіні” і припустив, що її роль перейшла до стейблкоїнів на кшталт USDT. На думку ABIB, такі твердження демонструють нерозуміння реальних функцій біткоїна, який давно використовується у сфері цифрових платежів, збереження капіталу та транскордонних переказів.
У скарзі активісти зазначили, що журналісти ABC News знехтували редакційними стандартами та Кодексом поведінки, використавши сенсаційну риторику замість перевірених фактів і коректного аналізу. Матеріал, за оцінками асоціації, спотворює дані, асоціює біткоїн зі злочинною діяльністю та вводить читачів в оману.
ABIB вимагає усунути всі фактичні неточності. Організація наголосила, що отримує чимало звернень від громадськості, стурбованої викривленням інформації про криптовалюти в австралійському медіапросторі.
Особливе занепокоєння у активісті викликає те, що цим займається саме державний мовник, який зобов’язаний забезпечувати точну й неупереджену журналістику.