НовиниСвіт

Duolingo зростає завдяки переходу на “AI-first”

Компанія Duolingo оголосила про результати ІІ кварталу 2025 року, які перевершили очікування аналітиків: виручка зросла настільки, що акції компанії підскочили майже на 30%. Це сталося, попри значну хвилю критики через перехід на модель “AI-first” і скорочення ролі людських співробітників. Повідомляє видання TechCrunch

Ще у квітні CEO Duolingo Луїс фон Ан заявив, що компанія робить ставку на генеративний штучний інтелект для масштабування контенту. Він повідомив, що використання контрактних працівників буде зведено до мінімуму, а найм нових членів команди відбуватиметься лише у випадку, якщо певний процес неможливо автоматизувати.

Завдяки впровадженню ШІ Duolingo змогла створити 148 нових мовних курсів, більш ніж удвічі збільшивши свою пропозицію. За словами фон Ана, без автоматизації на це знадобилися б десятиліття:

«Ми зобов’язані нашим учням дати цей контент якнайшвидше», — наголосив він.

Попри негативну реакцію частини користувачів, фінансові показники демонструють іншу картину. У 2025 році Duolingo розраховує вперше перевищити позначку у $1 млрд річного доходу, а кількість щоденних активних користувачів зросла на 40% рік до року (хоча це нижня межа прогнозованого зростання у 40–45%).

Фон Ан визнав, що частково нижчий темп зростання пов’язаний із реакцією на його публічні заяви про AI:

«Я сказав деякі речі про ШІ без достатнього контексту. Через це ми отримали хвилю негативу в соцмережах. Ми змінили стратегію і почали публікувати більш позитивний контент — це спрацювало».

Читайте також матерыал видання GALERA про те, як ШІ підвищує вартість Duolingo.

Back to top button