Криптовалюти

Філіппінський сенатор запропонував перевести держбюджет у блокчейн

Сенатор Бам Акіно закликав розмістити державний бюджет Філіппін у блокчейні, щоб зробити фінансові операції уряду прозорими для громадян. Ініціатива була представлена на конференції Manila Tech Summit.

Блокчейн для контролю державних витрат

Акіно наголосив, що настав час уряду застосувати сучасні технології для підвищення підзвітності. На його думку, використання блокчейну дозволить кожному мешканцю країни відстежувати витрати держави в режимі реального часу.

“Ніхто не настільки безумний, щоб добровільно виводити всі свої транзакції у блокчейн, де кожен крок буде публічним. Але ми хочемо почати цей процес із державного бюджету”, — заявив сенатор.

Якщо ініціатива буде реалізована, Філіппіни можуть стати першою країною у світі, яка переведе свій бюджет на блокчейн-платформу.

Реформа та позиція бізнесу

За даними видання Decrypt, у разі офіційного запуску ініціатива щодо бюджету базуватиметься на платформі Міністерства бюджету та управління (DBM). Ця система вже використовує блокчейн для публікації окремих фінансових документів і стала першою подібною платформою в Азії.

Місцева компанія BayaniChain, яка створила систему DBM, висловила підтримку ідеї Акіно. Її співзасновник і CEO Пол Соліман наголосив, що бачення сенатора відповідає підходу компанії — впроваджувати прозорі та підзвітні фінансові інструменти.

Водночас він підкреслив, що блокчейн не можна розглядати як повне вирішення проблеми корупції. Його головна перевага полягає у створенні незмінних записів та посиленому контролі за діями чиновників.

Соліман додав, що BayaniChain працює над інтеграцією внутрішньої системи DBM з публічним блокчейном, аби зробити фінансову інформацію доступною кожному громадянину.

Back to top button