Криптовалюти

Глава ЄЦБ закликала посилити контроль за емітентами стейблкоїнів

Голова Європейського центрального банку Крістін Лагард під час виступу на конференції ESRB заявила про необхідність жорсткішого нагляду за неєвропейськими емітентами стейблкоїнів.

Вона наголосила, що деякі схеми випуску цифрових активів створюють додаткові ризики для фінансової стабільності.

Чому Лагард виступає за жорсткіший нагляд

У своїй промові Лагард акцентувала увагу на регламенті MiCAR, який має знизити ризик ліквідності завдяки двом механізмам:

  • погашенню стейблкоїнів у фіатних валютах за номіналом;
  • зобов’язанням для емітентів утримувати більшість резервів у європейських банках.

Втім, на її думку, залишаються “прогалини”. Серед них , так звані схеми мультиемісії, коли стейблкоїни випускають одночасно компанії з ЄС та з інших юрисдикцій. У такій ситуації найбільше навантаження у випадку масових запитів на виведення коштів припадає на європейського емітента, при цьому резервів може виявитися недостатньо.

“Це також підкреслює необхідність міжнародної співпраці. Без рівних глобальних умов ризики завжди шукатимуть шлях найменшого опору”, — заявила Лагард.

Вона закликала заборонити подібні схеми в ЄС, якщо вони не мають чіткої нормативної бази чи гарантій передачі активів між європейськими та іноземними учасниками. Як приклад, вона навела практику TradFi, де банки зобов’язані забезпечувати покриття резервів і в інших юрисдикціях.

Лагард також наголосила, що попри технологічні зміни у фінансовому секторі, ключові ризики залишаються незмінними це дефіцит ліквідності, надмірне кредитне плече, раптова втрата довіри та приховані зв’язки між установами.

“Наше завдання, прорватися крізь шум нововведень, залишаючись вірними принципам належного управління ризиками, нагляду та ефективної політики”, — підсумувала вона.

Back to top button