Інвестори вивели з криптофондів $4,92 млрд: XRP залишається єдиним прибутковим активом
Інвестори продовжують виводити кошти з криптовалютних інвестиційних продуктів, за останній місяць обсяг відтоків досяг $4,92 млрд, що стало третьою за масштабом серією відтоків із 2018 року.
Згідно зі звітом CoinShares, із 15 по 21 листопада 2025 року відтоки з криптофондів становили $1,94 млрд. Це четвертий тиждень поспіль, коли ринок фіксує негативну динаміку. За місяць інвестори забрали загалом $4,92 млрд, що скоротило обсяг активів під управлінням на 36% через падіння котирувань і виведення капіталу.
Найбільше постраждав біткоїн: інвестори забрали $1,27 млрд з продуктів на його основі. Ethereum-фонди зазнали відтоку $589 млн, а Solana $156 млн. Єдиним активом з позитивною динамікою став XRP, у який додатково вклали $89,3 млн.
Притоки та географія інвестицій
Попри загальну негативну тенденцію, 21 листопада фонди відзначили притоки у розмірі $258 млн, що свідчить про часткове відновлення настроїв інвесторів після семи днів безперервних відтоків. Інструменти для відкриття коротких позицій по біткоїну залучили $19 млн за тиждень, а загалом за останні три тижні притоки в них сягнули $40 млн.
Географічно основна частка відтоків припала на США $1,68 млрд. Інвестори з Бразилії та Австралії додали $3,5 млн і $2 млн відповідно.
Втім, зазначається, що від початку 2025 року чисті притоки у криптовалютні інвестиційні продукти залишаються високими і становлять $44,4 млрд, що демонструє інтерес інвесторів до криптовалют на довгостроковому горизонті, незважаючи на короткострокові коливання ринку.