НовиниУкраїна

Київська школа економіки купує гольф-клуб за $18 млн

Київська школа економіки придбала престижний Київський гольф-центр на Оболоні за рекордні $18 мільйонів – forbes. На цьому місці створять новий кампус для навчання інженерів, математиків, психологів та урбаністів.

Новий корпус KSE з’явиться просто посеред зеленого ландшафту — де вчора ще били м’ячі, завтра говоритимуть про макроекономіку, інновації й цифрову трансформацію. І все це — в дусі Гарварду, який надихає українських освітян на амбітні рішення.

Перший етап проєкту передбачає трансформацію наявних будівель у навчальні аудиторії та дослідницькі лабораторії. Крім того, будуть облаштовані простори для проведення міжнародних форумів, літніх шкіл і спільних дослідницько-інноваційних програм (R&D) у партнерстві з бізнесом. Загальний бюджет ініціативи становить $40 млн: з них $18 млн спрямовано на придбання комплексу, а решта коштів піде на облаштування лабораторій та фінансування стипендій для студентів. Переговори щодо угоди тривали п’ять місяців.

На базі нового кампусу KSE планує створити науково-технологічні центри, а також додати зелені зони та зробити простір відкритим для публічних заходів, STEM-олімпіад і місцевих ініціатив. У планах також — відновлення літнього кінотеатру. Для розробки концепції простору університет співпрацюватиме з урбаністами, активістами та представниками органів влади.

Особливість угоди в тому, що гольф-клуб не зникає. Його інтегрують у простір нового кампусу. Це означає, що студенти зможуть не тільки занурюватися в знання, а й відпочивати на одному з найкращих майданчиків столиці.

Таке поєднання — навчання, спорт, природа — уже давно стало стандартом у західних університетах. Тепер і в Україні.

Видання GALERA дізналося, що KSE готується відкрити двері нового кампусу вже у 2026 році. 

Back to top button