У 2024 році компанія “Київстар” збільшила швидкість передачі даних у мережі 4G більш ніж на 30%. Це стало можливим завдяки масштабним інвестиціям у розвиток інфраструктури, модернізації мережі та розширенню покриття.
Покращення роботи “Київстар”
На сьогоднішній день “Київстар” залишається лідером за кількістю базових станцій стандарту 4G в Україні, що дозволяє забезпечувати швидкісний мобільний інтернет для понад 95,7% населення країни.
Одним із ключових факторів, що сприяв прискоренню 4G-зв’язку, стало впровадження технології 4G у частотному діапазоні 2100 МГц замість застарілого 3G. Компанія уже протестувала цю зміну в 28 містах України, і підтвердила суттєве підвищення швидкості передачі даних.
У листопаді 2024 року Київстар отримав додатковий спектр у діапазонах 2100 МГц та 2300 МГц за результатами аукціону. Це відкриває нові можливості для збільшення ємності мережі та обслуговування ще більшої кількості абонентів без зниження якості зв’язку.
Ми маємо амбітні плани, тому й інвестуємо у стійкість мережі та нові технології. Компанія активно модернізує LTE-мережу, і вже зараз ми бачимо позитивні результати. У періоди мінімального навантаження пікова швидкість у 4G-мережі може перевищувати 1 Gbps, – зазначив технічний директор Київстар Володимир Лутченко.
Окрім підвищення швидкості 4G, компанія активно працює над забезпеченням безперебійного зв’язку навіть у складних умовах. Від початку повномасштабної війни компанія інвестувала понад 2,3 млрд грн у проекти з енергонезалежності. Внаслідок цього стійкість телеком-мережі збільшилася більш ніж утричі, що дозволяє абонентам залишатися на зв’язку навіть під час знеструмлень.