Ілон Маск анонсував вихід Модель Grok 3 від компанії xAI до кінця 2024 року. Проте наступне покоління штучного інтелекту так і не побачило світ навіть в січні 2025 року.
Про це повідомляє видання TechCrunch
Модель Grok 3 мала стати значним проривом у сфері AI, здатною аналізувати зображення та відповідати на складні запитання. Вона є основою функцій на платформі X (колишній Twitter).
За словами Маска, Grok 3 мала використовувати величезний кластер GPU у Мемфісі для навчання, забезпечуючи революційний рівень продуктивності.
Однак на початку 2025 року замість Grok 3 може з’явитися її проміжна версія — Grok 2.5, згідно з інформацією.
Затримка з виходом моделі Grok 3 не є унікальною. Наприклад, Anthropic минулого року не змогла вчасно представити наступника Claude 3 Opus, а Google і OpenAI також повідомляли про технічні та економічні виклики під час розробки своїх моделей.
Експерти пов’язують це зі спадом ефективності традиційних методів масштабування AI. У минулому приріст продуктивності моделей досягався за рахунок використання більших обчислювальних потужностей і даних. Сьогодні цей підхід втрачає свою ефективність, змушуючи компанії шукати нові шляхи розвитку.
Затримка Grok 3 свідчить про те, що навіть такі гіганти, як xAI, стикаються з викликами у світі високих технологій. Водночас це стимулює дискусії про майбутнє AI і шляхи подолання поточних обмежень.
Раніше видання GALERA повідомляло про позов Ілона Маска проти OpenAI.