Neuralink, стартап Ілона Маска, повідомив про успішну імплантацію другого мозкового чіпа пацієнту. Перший пацієнт, Ноланд Арбо, вже продемонстрував можливості чіпа, граючи у відеоігри, переглядаючи Інтернет і керуючи курсором на ноутбуці.
У подкасті, опублікованому пізно в п’ятницю, Маск зазначив, що новий пацієнт, як і перший, має травму спинного мозку. Він підтвердив, що імплантат другого пацієнта, який має 400 з 1024 електродів, функціонує дуже добре.
Поки що не розкрито точну дату імплантації другого пацієнта, але Маск підтвердив, що Neuralink планує провести операції ще восьми пацієнтам цього року в рамках своїх клінічних випробувань.
Ноланд Арбо, перший пацієнт, тепер може управляти комп’ютером, думаючи про те, що хоче зробити на екрані, що дало йому більше незалежності і зменшило залежність від опікунів. Перш ніж отримати імплант, Арбо користувався комп’ютером за допомогою палиці, прикріпленої до рота. Пацієнт зіштовхнувся з деякими проблемами після операції, коли дроти імплантату втягнулися. Це призвело до зменшення кількості електродів, що вимірюють сигнали мозку. Neuralink була обізнана про цю проблему ще під час випробувань на тваринах.
Наразі компанія зосереджена на вдосконаленні своїх технологій, щоб подолати ці проблеми та розширити можливості імплантату для допомоги людям з травмами спинного мозку.