Компанія Tesla повідомила про суттєве падіння прибутку за перший квартал 2025 року — чистий прибуток скоротився на 71% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року та склав 409 мільйонів доларів при виручці в 19,3 мільярда доларів. Це найгірший квартал за показником постачань електромобілів за останні два роки — Tesla доставила 336 892 авто, що означає перше річне падіння продажів у своїй історії.
Компанії вдалося уникнути збитків лише завдяки продажу екологічних кредитів на суму 595 мільйонів доларів. Без цієї статті доходу Tesla зафіксувала б чисті збитки, – повідомляє видання TechCrunch.
Попри негативні фінансові показники, акції Tesla зросли в післябіржовій торгівлі, що пояснюється оптимізмом інвесторів щодо планів компанії з випуску доступнішої моделі електромобіля, виробництво якої має розпочатися у червні 2025 року. Під час звітного дзвінка генеральний директор Ілон Маск також заявив, що зменшить свою залученість у Департамент урядової ефективності (DOGE), щоб більше зосередитись на Tesla, хоча остаточно від ролі не відмовиться.
Tesla попередила інвесторів про можливі ризики, пов’язані з торговими війнами, зокрема з введенням нових мит у США, які можуть вплинути на попит, особливо на енергетичні продукти компанії.
У листі до акціонерів компанія підтвердила намір запустити нову бюджетну модель на існуючих виробничих лініях, які використовуються для Model Y та Model 3, і частково базуватиме її на платформах для майбутніх роботаксі.
Водночас Tesla стикається з серйозними викликами: модельний ряд електромобілів старіє, а новий Cybertruck не став комерційним проривом. Негативно на бренд також впливають політичні висловлювання Маска та його зв’язок з адміністрацією Дональда Трампа, що призводить до зниження лояльності серед покупців.