Екосистема Дія.City продовжує демонструвати вражаючі результати: лише за перший квартал 2025 року її резиденти сплатили до бюджету України понад 8 мільярдів гривень податків. Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Унікальна платформа для технологічного бізнесу
Дія.City — це не просто пільговий режим оподаткування. Це цілісна екосистема для технологічних компаній, яка поєднує вигідні юридичні умови, інструменти для масштабування та прозорі правила гри. Її умови залишаються одними з найпривабливіших не лише в Європі, а й у світі.
Станом на квітень 2025 року, резидентами Дія.City стали понад 1 750 компаній, серед яких — ключові гравці світового ІТ-ринку:
- Глобальні аутсорсери: Globallogic, SoftServe, Epam Systems
- Юнікорни з українським корінням: Grammarly, DataRobot, Lyft
- Відомі міжнародні бренди: Samsung, Nokia, Visa, Rakuten Viber, Stellantis
Потужне зростання спільноти
У компаніях-резидентах нині працює понад 105 тисяч фахівців, що становить більше третини всього ІТ-ринку України. Серед них:
- 62% — за трудовими договорами
- 33% — за GIG-контрактами
- 5% — як ФОПи
Такий підхід забезпечує як стабільність для працівників, так і гнучкість для компаній.
Лідери галузі — в Дія.City
Цікаво, що всі компанії з топу найбільш прибуткових ІТ-компаній 2024 року є резидентами Дія.City. Це ще раз підтверджує ефективність моделі та її привабливість для серйозного бізнесу.
Інновації та розширення
Видання Galera зазначає, що нещодавно було розширено перелік видів діяльності в межах Дія.City — тепер до нього входять інноваційні R&D-центри. Уже понад 10 таких компаній долучилися до простору. Серед напрямків — оборонні технології, мікрочипи, агротехнології, міжнародна фармацевтика, медицина та інші високотехнологічні сфери.