НовиниСвіт

Роботаксі – реальність найближчого часу

Компанія Waymo оголосила про плани запустити свій сервіс автономних таксі Waymo One у Вашингтоні у 2026 році, – повідомляє TechCrunch.

Роботаксі – перспектива найближчого часу, втім людство ще пручається. Зокрема влада США висуває багато вимог до функціонування сервісу. Серед іншого наголошуючи на тому, що під час руху в салоні має бути присутній водій. Наскільки дієвим з точки зору безпеки руху є цей чинник – невідомо. Але очевидно, що прискіплива увага з боку влади створюватиме перешкоди для швидкого запуску роботаксі. 

Попри труднощі компанія Waymo увірвалася в конкурентну боротьбу і прагне випередити таких конкурентів, як Zoox (Amazon) та Tesla, яка планує запустити власний сервіс роботаксі в Остіні вже цього літа.

На сьогодні Waymo вже надає комерційні послуги в Фініксі, Лос-Анджелесі, затоковому регіоні Сан-Франциско та нещодавно — в Остіні у партнерстві з сервісом виклику таксі Uber. У 2024 році компанія також планує запустити спільний сервіс з Uber у Атланті та активно тестує повністю автономні поїздки для своїх працівників у місті.

Вашингтон стане одним із двох нових міст для публічного запуску Waymo у 2026 році — разом із Маямі. Крім того, цього року компанія розпочне картографування у 10 нових містах, включаючи Лас-Вегас, Сан-Дієго та Нашвілл.

Нагадаємо, два місяці тому Waymo вже вивела на вулиці Вашингтона тестовий флот своїх автономних автомобілів Jaguar I-Pace. Машини їздять у місті в ручному режимі та проходять тестування з інженером-безпекою за кермом.

Back to top button