Двоє сенаторів США звернулися до Федеральної торгової комісії (FTC) з проханням провести розслідування щодо Spotify. Причина — платформа, ймовірно, без згоди користувачів перевела їх на дорожчі підписки. Водночас виключивши доступ до аудіокниг, скоротила авторські виплати музикантам та видавцям.
Повідомляє видання TechCrunch
У листі, надісланому 20 червня, сенатори заявили, що Spotify об’єднала музичний і аудіокнижковий сервіси в один пакет, підвищивши вартість передплати без належного повідомлення. Згідно з чинним американським законодавством, у разі об’єднання послуг платформа має право платити менші роялті — саме цим кроком, на думку сенаторів, Spotify і скористалася.
«Намір Spotify здається очевидним — скоротити встановлені законом роялті, які компанія виплачує авторам пісень та музичним видавцям. Це зашкодило не лише нашій творчій спільноті, але й споживачам», — йдеться у листі.
Нагадаємо, що в березні 2024 року компанія переглянула свою систему передплат, включивши 15 годин аудіокниг до Premium-плану, підвищивши ціну до $12 для індивідуальних користувачів і $20 для сімей. Щоб уникнути нових умов, користувачі мали самостійно відмовитися від оновленого тарифу.
За оцінками Національної асоціації музичних видавців США, лише за перший рік видавці втратили близько $230 мільйонів. У Spotify ж наполягають, що завчасно повідомляли про зміну вартості та надають користувачам прості опції для скасування або зміни плану.
Читайте новину видання GALERA про те, що Spotify готується до запуску рівня з «lossless» якістю звуку.