У Київському політехнічному інституті ім. Ігоря Сікорського розпочала роботу новітня «Лабораторія кібербезпеки автоматизованих систем керування». Проєкт був реалізований за підтримки USAID у рамках ініціативи з посилення кібербезпеки критично важливої інфраструктури України.
Про проєкт USAID
Лабораторія кібербезпеки у КПІ стане ключовим елементом у підготовці майбутніх фахівців, здатних протидіяти сучасним кіберзагрозам та забезпечувати захист критичної інфраструктури України.
Основною метою проєкту USAID є усунення вразливостей у кібербезпеці України, розвиток галузі та підготовка висококваліфікованих фахівців. КПІ вже багато років є лідером у сфері підготовки спеціалістів з кібербезпеки, і відкриття цієї лабораторії є важливим кроком у зміцненні кадрового резерву країни.
Нова лабораторія моделює середовище промислових систем управління. Це дозволяє студентам і фахівцям з критичної інфраструктури отримати реалістичний досвід у сфері кібербезпеки. Це сприятиме вдосконаленню навичок та зниженню ризиків вразливостей у системах керування таких важливих секторів, як виробництво, водопостачання та комунальні послуги.
“Лабораторія дозволить готувати фахівців, які зможуть оцінювати та усувати вразливості як державних, так і приватних об’єктів критичної інфраструктури. Вона також стане основою для розробки нових навчальних модулів і сертифікаційних програм.”, – зазначив ректор КПІ Анатолій Мельниченко.
Важливість цього проєкту також відзначили заступник міністра освіти з питань науки та інновацій Денис Курбатов, заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Сергій Демедюк і голова Держспецзв’язку Юрій Мироненко. Вони підкреслили, що в умовах зростаючих кіберзагроз, зокрема з боку росії, підготовка кваліфікованих фахівців стає вирішальним фактором для забезпечення кібербезпеки країни.