У засновника THORChain викрали криптовалюту на $1,3 млн
Засновник децентралізованого протоколу THORChain Чад Барретт заявив про втрату цифрових активів на суму $1,3 млн унаслідок злому його особистих гаманців.
“Інцидент пов’язаний із атакою на особистий гаманець користувача і не має відношення до THORChain”, — підкреслили в команді проєкту.
Однак ончейн-дослідник ZachXBT встановив, що скомпрометована адреса дійсно належала Торбйорнсену. За його словами, атака відбулася під час фейкової Zoom-зустрічі, організованої через зламаний акаунт одного з друзів розробника.
“[Торбйорнсен] — один із тих, хто отримав величезну фінансову вигоду від відмивання коштів зі зламів/експлойтів КНДР. Тому досить символічно, що його самого наздогнала Північна Корея”, — заявив аналітик, звинувативши в атаці північнокорейських хакерів.
Торбйорнсен підтвердив цю інформацію, додавши, що після переходу за фішинговим посиланням із Telegram він потрапив на онлайн-зустріч із використанням дипфейку його знайомого. Протягом двох хвилин спілкування зловмисники завантажили на його комп’ютер шкідливий скрипт і отримали повний доступ до даних.
Фахівці ринку вказують, що випадок із Барреттом ще раз підтверджує високий рівень ризиків для навіть досвідчених учасників криптосектору. Так раніше видання Galera News повідомляло, що у даркнеті виявили платформу SpamGPT, яка поєднує генеративний ШІ з інструментами email-маркетингу й дозволяє автоматизувати та масштабувати спам і фішингові кампанії.