НовиниСвіт

В Австралії можуть заборонити соціальні мережі для користувачів молодших за 16 років

Нижня палата парламенту ухвалила законопроєкт, що забороняє дітям і підліткам користуватися соціальними мережами. Нині документ перебуває на розгляді в Сенаті й має всі шанси на набуття законної сили.

Повідомляє видання: Reuters

Передбачається, що всі соціальні мережі мають створити запобіжники, які б не допускали користувачів, котрі не досягли 16-річного віку. Як такі запобіжники розглядаються системи ідентифікації за біометричними даними. Передача особистих даних (номер паспорта чи страхового полісу) не передбачається. Платформи, які нехтуватимуть забороною, отримуватимуть штраф у розмірі 32 мільйони доларів.

Суспільна дискусія навколо законопроєкту триває. На підтримку ініціативи виступили батьки, яких опитали у межах дослідження. 77% респондентів вважають, що соціальні мережі сприяють булінгу дітей, і підтримують заборону. Натомість молодіжні активісти та правозахисники вбачають у забороні порушення прав дітей.

Нагадаємо, що ідея заборони виникла після масштабного парламентського розслідування, яке виявило факти булінгу, переслідувань і схиляння до самогубства серед дітей і підлітків, які користувалися соціальними мережами. Так з’явився рух із гаслом “Let Them Be Kids” (“Дайте їм бути дітьми”). Активісти руху та представники влади звинуватили Facebook (Meta), TikTok і Google у недостатній відповідальності за вплив їхніх продуктів на дітей.

Back to top button