Відмив $37 млн у криптоактивах: житель Каліфорнії отримав 4 роки в’язниці
У США суд визнав винним 39-річного жителя міста Ла-Пуенте, штат Каліфорнія, у відмиванні коштів через криптовалюту. Чоловіка засудили до 51 місяця позбавлення волі та зобов’язали виплатити постраждалим понад $26,8 млн.
Загальна сума збитків від шахрайської схеми склала $36,9 млн.
Як працювала схема відмивання криптовалютних коштів
За даними Міністерства юстиції США, засуджений був співвласником зареєстрованої на Багамах компанії Axis Digital Limited. Через рахунки в банку Deltec Bank кошти жертв переводили за кордон, після чого їх конвертували у стейблкоїн USDT.
Подальше управління криптовалютними активами здійснювали організатори схеми, які перебували у Камбоджі. Гроші розподілялися між керівниками шахрайських центрів, зокрема у місті Сіануквіль.
Слідство встановило, що аферисти контактували з американцями через соцмережі, месенджери, телефонні дзвінки та навіть сайти знайомств. Вони переконували жертв вкладати гроші у “високоприбуткові інвестиції” в криптовалюту, демонструючи фіктивне зростання рахунків. Насправді ж кошти одразу виводилися і привласнювалися шахраями.
“На жаль, кількість іноземних шахрайських центрів, що пропонують інвестиції в цифрові активи, різко зросла. Кримінальне управління прагне притягнути до відповідальності тих, хто краде в американських інвесторів, хоч би де шахраї перебували”, — заявив виконувач обов’язків помічника генерального прокурора Метью Р. Галеотті.
Спільники та розслідування
Окрім засудженого жителя Каліфорнії, провину у справі вже визнали ще вісім учасників міжнародної мережі. Серед них Дарен Лі та Лу Чжан, які погодилися з обвинуваченням у змові з метою відмивання грошей. До схеми також були залучені Хосе Сомарріба та Цзінлян Су, які відповідали за переказ коштів і їхню конвертацію у цифрові активи.
Розслідування проводилося за участю US Secret Service та низки інших федеральних відомств США. Завдяки міжнародній співпраці вдалося простежити рух грошей і викрити ланцюг відмивання. Відомство повідомило, що лише з 2020 року у США було засуджено понад 180 кіберзлочинців, а постраждалим відшкодовано понад $350 млн.