Акції Apple обвалилися на 8,5%, що спричинило втрату понад $250 мільярдів ринкової капіталізації. Причиною стали нові масштабні тарифи, оголошені президентом США Дональдом Трампом, – повідомляє Reuters.
Компанія Apple стала головним постраждалим від падіння на фондовому ринку, яке зачепило весь технологічний сектор. Акції Tesla, Nvidia та Meta впали на 6%, Amazon — на 7,2%.
Нові тарифи Трампа
Президент Дональд Трамп оголосив про новий пакет імпортних тарифів — щонайменше 10% на всі категорії товарів, а для окремих країн, зокрема Китаю, загальна ставка зросла до 54%. Тарифи набирають чинності вже 5 квітня 2025 року.
Аналітики з Wedbush Securities назвали нові мита “гіршими за найгірший сценарій” для інвесторів у сфері технологій.
Apple втрачає мільярди
Apple виявилася американською компанією, яка чи не найбліьше постраждала від нових тарифів. Все через залежність компанії від азіатських виробничих хабів, розташованих у Китаї, Тайвані, Індії, В’єтнамі.
Оскільки ці країни підпали під дію нових тарифів, майже вся продукція Apple буде обкладена додатковими податками при ввезенні до США.
Тож перед Apple зараз стоїть складний вибір: або підвищити ціни для американських споживачів, або взяти фінансові втрати на себе, що призведе до різкого падіння прибутків.
Поки керівники Apple приймають важкі рішення, ринки панікують: інвестори переводять активи у менш ризикові сфери, а аналітики попереджають про можливість тривалого спаду в технологічному секторі.