НовиниСвіт

xAI офіційно придбала соцмережу X (екс-Twitter)

Ілон Маск оголосив, що стартап xAI придбав соціальну платформу X (раніше Twitter) в межах угоди з обміну акціями. Що це міняє, адеж обидві компанії належать Маску?

Повідомляє видання TechCrunch. 

За даними The Wall Street Journal, угода передбачає створення нової холдингової компанії — xAI Holdings Corp, якій будуть належати обидві структури. Акції X та xAI будуть обміняні на акції цієї нової юридичної особи.

Ключова мета об’єднання — спільне використання даних, AI-моделей, обчислювальних ресурсів, дистрибуційних каналів і команд. Маск підкреслив, що майбутнє двох компаній тепер “тісно переплетене”. 

Чи будуть так само тісно переплітатися дані користувачів та дані для навчання ШІ-моделей – питання відкрите. Втім, експерти відзначають, що платформа X має понад 600 мільйонів активних користувачів. З погляду розвитку xAI, це потужний ресурс як для доступу до користувачів, так і для навчання AI-моделей на базі великого масиву публічних даних. І тут xAI отримує величезну перевагу над конкурентами — такими як OpenAI, Google DeepMind та Anthropic.

Нагадаємо, Ілон Маск придбав Twitter у жовтні 2022 року за $44 млрд і згодом перейменував у X. У 2023 році Маск запустив xAI як відповідь на OpenAI, стартап, який він сам співзасновував у 2015 році. У грудні 2024 року xAI залучила $6 млрд інвестицій при оцінці $45 млрд. Наразі компанія оцінюється у $80 млрд.

Back to top button