Соціальні мережі все частіше вмикають автозапуск відео та GIF-ів за замовчуванням, щоб утримувати увагу користувачів та збільшувати час перебування в додатку. Однак для багатьох це перетворюється на проблему — від небажаного контенту у стрічці до швидкого розряду батареї та перевитрат мобільних даних.
Повідомляє видання GALERA, посилаючись на TechCrunch
Крім того, автоматичне відтворення може зробити користування соцмережами більш нав’язливим, а інколи навіть травматичним — особливо тоді, коли вірусно поширюються відео, які люди не хочуть бачити. Тому все більше користувачів шукають способи самостійно керувати тим, що і коли з’являється у їхній стрічці.
Автовідтворення відео та GIF-ів у соцмережах може бути незручним — воно витрачає мобільний трафік, відволікає та змушує бачити контент, який ви не хочете. На щастя, більшість платформ дозволяють це відключити:
- Facebook: у налаштуваннях оберіть Preferences → Media → Video Playback → Never.
- Instagram: повністю вимкнути автозапуск не можна, але в Settings and activity → Your app and media → Media quality можна активувати режим економії трафіку, щоб відео вантажились повільніше.
- X (Twitter): шлях Settings and privacy → Accessibility, display, and languages → Data usage → Video autoplay. Для більшого контролю можна ще відключити Media previews у меню Display and sound.
- Bluesky: у Settings → Content and media можна відключити опцію Autoplay videos and GIFs.
- Threads: наразі такої можливості немає.