Криптовалюти

Європа готує свій стейблкоїн: у наступному році вийде актив, прив’язаний до євро

Десять найбільших банків Європи об’єдналися для запуску нового стейблкоїна, прив’язаного до євро. Актив має відповідати регуляції MiCAR і з’явиться у другій половині 2026 року. 

До консорціуму увійшли такі фінансові установи, як Banca Sella, CaixaBank, Danske Bank, DekaBank, ING, KBC, Raiffeisen Bank International, SEB та UniCredit. Нещодавно до них доєднався ще один великий гравець BNP Paribas.

Спільно банки створили нову компанію Qivalis, яка зареєстрована в Нідерландах. Компанія вже подала заявку на отримання ліцензії емітента електронних грошей (EMI), що дозволить випускати стейблкоїн у повній відповідності до європейського законодавства.

Qivalis очолив  олишній генеральний директор німецького підрозділу Coinbase і співробітник Binance Ян-Олівер Селл. Головою ради директорів став Говард Девіс, який раніше керував банком NatWest.

У планах команди мати до 50 працівників у штаті протягом найближчих 18–24 місяців. Головний офіс розміщено в Амстердамі.

Ставка на євро та MiCAR

Новий стейблкоїн буде:

  • повністю забезпеченим активами у євро
  • регульованим відповідно до стандартів MiCAR
  • орієнтованим на використання в цифровій комерції та транскордонних платежах

У Qivalis впевнені: запуск такого активу стане важливою подією для цифрової фінансової інфраструктури ЄС.

“Це не лише зручність, а й грошова автономія в цифрову епоху. Євростейблкоїн дозволить здійснювати безперешкодні транскордонні транзакції, зберігаючи довіру, яку користувачі асоціюють з євро”, – підкреслив Селл.

Back to top button