YouTube оголосив, що виплатив понад $8 мільярдів доларів музичній індустрії за період із липня 2024 по липень 2025 року. Це рекордний показник для сервісу, який демонструє зростання доходів як від реклами, так і від підписок. Порівняно з 2022 роком, сума зросла на $2 мільярди — тоді компанія перерахувала музичним правовласникам $6 млрд, а у 2021-му — $4 млрд.
Глобальний керівник YouTube Music Лайор Коен зазначив, що цей результат свідчить про ефективність «подвійного двигуна» платформи — монетизації через рекламу та платні підписки. За його словами, мета компанії — побудувати довготривалу екосистему для артистів, авторів пісень і видавців у всьому світі.
YouTube підкреслює, що зараз має понад 125 мільйонів передплатників сервісів YouTube Music та Premium, включно з тими, хто користується пробними періодами. Крім того, щомісяця понад 2 мільярди зареєстрованих користувачів дивляться музичні відео на платформі. Компанія вважає, що така глобальна аудиторія створює унікальні можливості для музикантів будувати кар’єру та залучати нових фанів.
На тлі цього Spotify повідомив, що у 2024 році виплатив музичній індустрії $10 мільярдів, проте як і у випадку з YouTube, значна частина коштів іде не напряму артистам, а лейблам, видавцям та авторам.
YouTube продовжує розвивати свою екосистему для креаторів: лише за останні чотири роки компанія загалом виплатила понад $100 млрд артистам, авторам контенту та медіакомпаніям.
Читайте також новину видання GALERA про те, що YouTube додав таймер Shorts.