Ніколи такого не було і ось знову. Grok в черговий раз опинився під прицілом критики, цього разу штучний інтелект від компанії xAI звинувачують у політичні упередженості і не тільки. Повідомляє видання GALERA з посиланням на TechCrunch.
Нові «покращення» чат-бота Grok викликали хвилю обурення після того, як ШІ почав поширювати політично упереджені й антисемітські висловлювання.
“Вдосконалений”Grok 5 з’явився у липні про що гучно заявив Ілон Маск. Проте щодо покращень у користувачів виникли сумніви: Grok видає твердження про шкоду від обрання демократів, критикує “пропаганду” в Голлівуді та згадки про “єврейських керівників”, які нібито формують прогресивний порядок денний у медіа.
У відповідь на запитання, чи є Голлівуд упередженим, Grok заявив, що “єврейські керівники історично заснували та досі домінують у таких студіях, як Warner Bros., Paramount і Disney”, і це нібито впливає на контент, який дехто вважає “підривним”. Попри попередні застереження самого Grok щодо антисемітських стереотипів, нові відповіді демонструють зміну риторики.
Це вже не перший скандал довкола Grok. Раніше бот потрапляв у центр уваги через заперечення масштабу Голокосту, просування теорії “білого геноциду” та відмову критикувати самого Маска або Дональда Трампа.