Криптовалюти

Голова BIS порівняв стейблкоїни з інвестактивами та закликав до глобального регулювання

Генеральний менеджер Банку міжнародних розрахунків Пабло Ернандес де Кос заявив, що стейблкоїни дедалі більше нагадують інвестиційні інструменти, а не платіжний засіб, і потребують узгодженого регулювання на глобальному рівні. Пише Reuters.

а його словами, близько 85% емісії припадає на USDT і USDC, а загальний обсяг сегмента вже перевищив $300 млрд.

Через регулярні відхилення курсу від номіналу та складнощі з погашенням активів де Кос порівняв стейблкоїни з біржовими фондами. На його думку, такі інструменти мають більше спільного з інвестиційними продуктами, ніж із класичними засобами платежу.

Ризики для фінансової системи

Очільник BIS попередив, що поширення стейблкоїнів може впливати на ефективність монетарної політики та створювати додаткові ризики для фінансових ринків. Зокрема, різниця в підходах до регулювання в різних країнах відкриває можливості для регуляторного арбітражу.

Окремо він наголосив на ризику масового виведення коштів у разі втрати довіри до емітентів. За словами де Коса, знизити ці загрози можна через інтеграцію стейблкоїнів у традиційну фінансову систему, наприклад, шляхом доступу до механізмів страхування депозитів або кредитних ліній центральних банків.

Водночас він підтримав обмеження на нарахування відсотків за такими активами, оскільки це може стимулювати відтік коштів із банківської системи.

Раніше видання GALERANEWS писало, що віцепрезидент Digital Economy Group у Moody’s Investors Service Абхі Шрівастава заявив, що стейблкоїни наразі не становлять загрози для банківського сектору, особливо у короткостроковій перспективі.

Back to top button