
23 грудня 2024 року компанія X, яка належить Ілону Маску, оголосила про підвищення вартості преміум-підписки “premium-plus” у кількох країнах, починаючи з 21 грудня. Цей крок спрямований на збільшення виплат творцям контенту на платформі.
Повідомляє видання Reuters
Новий тариф для “premium-plus” становить $22 на місяць у США, порівняно з попередньою ціною у $16, повідомляється у блозі компанії. Ціни на базовий план ($3) та стандартну преміум-підписку ($8) залишаються без змін.
Нагадаємо, у жовтні X змінила свою практику розподілу доходів, щоб підписки більшою мірою впливали на виплати творцям. Тепер компенсація враховує якість контенту та рівень залучення аудиторії, а не лише перегляди реклами.
Підвищення цін торкнеться лише нових користувачів, тоді як існуючі передплатники зможуть зберегти свої поточні тарифи до 20 січня 2025 року.
Підписники “premium-plus” отримують розширені функції, такі як:
- Перегляд без реклами
- Доступ до Grok AI Chatbot – інструменту для інтелектуального спілкування.
- Radar – аналітичного сервісу, що надає в реальному часі дані про ключові тренди за допомогою відстеження ключових слів.
Підписки стали важливою частиною стратегії Ілона Маска щодо збільшення доходів X. Після придбання платформи, яка раніше називалася Twitter, Маск переорієнтував компанію, що історично покладалася на дохід від реклами, на модель із ширшою підтримкою творців та користувачів через платні сервіси.
Нагадаємо, раніше видання GALERA повідомляло про позов Ілона Маска проти OpenAI.