Криптовалюти

OFAC вперше вводить санкції проти криптобірж за фінансові операції в Ірані

Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) при Міністерстві фінансів США запровадило санкції проти двох британських криптобірж: Zedcex і Zedxion. 

Платформи пов’язують із іранським бізнесменом Бабаком Занджані, а США звинувачують їх у переведенні коштів на криптовалютні гаманці, пов’язані з Корпусом вартових ісламської революції (КВІР).

Відомо, що лише біржа Zedcex з моменту виходу на ринок у серпні 2022 року обробила загалом $94 млрд у транзакціях. Яка частина з цих коштів припадає на рахунки, пов’язані з КВІР, наразі не уточнюється.

Це перший випадок, коли OFAC застосувало санкції саме до криптобірж через їхню діяльність у фінансовому сектор

Зв’язок із іранським бізнесменом Бабаком Занджані

Санкції також стосуються Бабака Занджані, місцевого бізнесмена з Ірану, який пов’язаний із біржами та іранськими чиновниками.

  • На момент реєстрації Zedxion у 2021 році Занджані фігурував як CEO.
  • Він, за даними OFAC, контролював частину операцій платформ і підтримував зв’язки з представниками влади Ірану.

Крім того, OFAC запровадило обмеження проти низки громадян Ірану, серед яких міністр внутрішніх справ Ескандар Момені.

Політичний контекст та загострення американо-іранських відносин

Оголошення санкцій відбулося на тлі загострення відносин між США та Іраном.

За даними The New York Times, президент США Дональд Трамп розглядає можливість військового втручання та удару по потенційних ядерних об’єктах Ірану. Він наполягає на підписанні нової “ядерної угоди” з країною, що може стати частиною стратегії тиску на Тегеран.

Аналітики зазначають, що санкції проти криптобірж можуть сигналізувати про посилення контролю США над цифровими активами, які використовуються для обходу міжнародних обмежень.

Back to top button