Криптовалюти

Падіння хешрейта біткоїна: Китайські майнінг-ферми під загрозою рейдів

Мережа біткоїна зафіксувала різке зниження хешрейта майже на 100 EH/s за одну ніч. Експерти пов’язують падіння з можливими рейдами влади КНР на майнінгові ферми у Сіньцзяні. Про це повідомив засновник Nano Labs Джек Конг.

За даними F2Pool, станом на 15 грудня показник становив 988,49 EH/s. За тиждень падіння склало 17,25%, зазначають аналітики BlockBeats.

Експерти вказують на закриття майнінг-ферм у Сіньцзяні як на головну причину. Журналіст Куай Дун, посилаючись на неназваних представників майнерів, повідомив, що влада Китаю відключила або конфіскувала від 200 000 до 400 000 пристроїв для видобутку біткоїна.

Деякі фахівці нагадують, що наприкінці листопада агентство Reuters повідомляло про “тихе відродження” майнінгу в КНР, коли частка країни у глобальному хешрейті зросла до 14%. Китайські майнери, зокрема у Сіньцзяні, продовжують видобувати криптовалюту там, де електроенергія найдешевша. Один із місцевих майнерів повідомив, що повернувся до видобутку наприкінці 2024 року, використовуючи надлишкову енергію регіону для майнінгу.

Додамо, що до офіційної заборони криптовалют у Китаї у 2021 році Сіньцзян вважався неформальною столицею біткоїн-майнінгу. Користувачі повідомляли про поліцейські рейди ще в червні, хоча офіційних підтверджень від влади не надходило.

Back to top button